9 września 2021

Ekologiści w natarciu. Greenpeace blokuje wejście do siedziby Ministerstwa Aktywów Państwowych

(fot. screen / Twitter.com / Dawid Krawczyk)

Działacze Greenpeace Polska zablokowali wejście do siedziby Ministerstwa Aktywów Państwowych w Warszawie. Protestujący domagają się od polityków decyzji o odejściu od spalania paliw kopalnych w Polsce do 2030 roku.

Aktywiści przed wejściami do budynku Ministerstwa Aktywów Państwowych ustawili żółty kontener z napisem „dość gadania, czas działać”. Następnie usiedli na ulicy i spięli się łańcuchami. Uliczki dojazdowe do resortu zablokował samochód z banerem: „Dość gadania. Czas działać” oraz aktywiści z hasłami: „Polska bez węgla 2030”, „Sprawiedliwa transformacja teraz” czy „Wszyscy dla klimatu”.

Greenpeace Polska domaga się, aby Polska do 2030 roku odeszła od spalania węgla, a od 2035 roku od spalania gazu ziemnego.

Wesprzyj nas już teraz!

Jeśli nie odejdziemy od spalania paliw kopalnych, sytuacje ekstremalne, jakie niesie ze sobą katastrofa klimatyczna, staną się naszą codziennością. Nie zamierzamy siedzieć bezczynnie i czekać, aż polityczki i politycy zgotują nam taki los swoim tchórzostwem i krótkowzrocznością. Dlatego domagamy się od rządu działań na miarę kryzysu w jakim się znajdujemy – powiedziała Katarzyna Guzek z Greenpeace.

 

Źródło: rmf24.pl / Twitter.com
PR

Wyjątkowo nieodpowiedzialna akcja Greenpeace. Ekologiści narazili życie kibiców Euro

 

„Ekolodzy” z Greenpeace chcieli zablokować statek z węglem. Spacyfikowała ich Straż Graniczna

Paryż: aktywiści Greenpeace zaatakowali samolot

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(10)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez