4 maja 2021

Ekskomunika dla zwolenników aborcji. Abp Cordileone: to ostatnia deska ratunku dla błądzących katolików

(Fot. You Tube / Steubenville Conferences)

Abp Salvatore Cordileone wydał list pasterski, w którym mówi nie tylko o zakazie Komunii Świętej, ale także o ekskomunice dla pro-aborcyjnych polityków.

Uchodzący za konserwatywnego arcybiskup San Francisco wydał „List pasterski w sprawie godności ludzkiej nienarodzonych, Komunii Świętej i katolików w życiu publicznym”. Dokument, choć nie odnosi się wprost do sprawy Joe Bidena, stanowi odpowiedź na szeroko komentowane kontrowersje związane z przystępowaniem do Komunii Świętej przez prezydenta propagującego poglądy sprzeczne z moralnym nauczaniem Kościoła.

„W przypadku osób publicznych, które wyznają, że są katolikami i promują aborcję, nie mamy do czynienia z grzechem popełnionym z powodu ludzkiej słabości lub moralnego upadku: jest to kwestia wytrwałego, upartego i publicznego odrzucania katolickiego nauczania”, napisał abp Cordileone.

Metropolita jednego z najbardziej lewicowych miast w Stanach Zjednoczonych przypomniał naukę na temat Eucharystii, której przyjmowanie oznacza nie tylko duchowe zjednoczenie z Bogiem, ale także publiczne wyznanie wiary i chęci życia w zgodzie z nauką Chrystusa i Kościoła.

Abp Salvatore Cordileone podkreślił, że ze względu na publiczny skandal głoszenia pro-aborcyjnych poglądów oraz konsekwencje w postaci siania zamętu wśród katolików i przyczyniania się do zabijania niewinnych dzieci, postawa takich polityków musi spotkać się z reakcją biskupów. Najpierw poprzez prywatną rozmowę, a jeżeli ta nie przyniesie skutku, to poprzez publiczne odsunięcie od możliwości przyjmowania Komunii Świętej.

„Lekarstwo, jakim jest ekskomunika, to ostatnia deska ratunku dla błądzących katolików, aby mogli powrócić do wiary”, napisał autor listu. Tego typu kara, wedle prawa kanonicznego, może być zniesiona wyłącznie przez papieża, biskupa bądź specjalnie wyznaczonego penitencjarza.

 

źródło: DoRzeczy.pl, LifeSiteNews

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(17)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy