7 września 2020

Ekspert radzi jak chronić się przed cyfrową inwigilacją. Ostrzega przed usługami Google

(Zdjęcie ilustracyjne Fot. Pixabay.com)

Dr Robert Epstein – amerykański ekspert zeznający przed Kongresem w kwestii inwigilacji przez internetowych gigantów – przestrzega przez korzystaniem z usług firmy Google i innych technologicznych korporacji. W wywiadzie z Johnem Henry-Westenem podaje kilka praktycznych rozwiązań dla osób pragnących chronić się przed inwigilacją.  

 

Dr Epstein określa Google mianem szczególnie agresywnego narzędzia szpiegowskiego, finansowanego przez amerykańskie służby (jak CIA). Wszystko w celu zidentyfikowania osób grożących narodowemu bezpieczeństwu.

 

Ekspert ostrzega szczególnie przed urządzeniami takimi jak Google Home nieustannie podsłuchujące użytkowników w ich domach. Zaleca także korzystanie z innych wyszukiwarek niż Google Chrome, a także zaprzestanie używania Gmaila. Zwraca bowiem uwagę, że korzystając z usług Google wyrażamy zgodę na śledzenie (ang. tracking). Ekspert przestrzega także przed telefonami z googlowskim systemem Android inwigilującymi nawet w trybie offline.

 

Technologiczni giganci wywierają coraz silniejszy wpływ na nasze życie. Niekiedy czynią to w niezrozumiały sposób. Na szczęście jednak – jak pokazuje wypowiedź eksperta – nie jesteśmy wobec tego zjawiska całkiem bezbronni.

 

 

Źródło: lifesitenews.com

mjend

  

  

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie