23 czerwca 2019

Ekspiacja za grzechy profanacji. W polskich kościołach wierni odśpiewują suplikację

(Zdjęcie ilustracyjne fot. MA)

We wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce wierni odśpiewają w niedzielę suplikację „Święty Boże, Święty Mocny”. Jest to przebłaganie za profanacje i świętokradztwa, do których doszło w ostatnim czasie w Polsce.

 

Jak wyjaśnił ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, niedzielna ekspiacja ma wynagrodzić Bogu grzechy profanacji. – Wszyscy widzimy, że w ostatnich tygodniach mają miejsca profanacje i świętokradztwa. To obraża przede wszystkim Pana Boga i ludzi, dlatego księża biskupi postanowili, aby w kościołach i kaplicach naszej ojczyzny na zakończenie Mszy św. była specjalna suplikacja jako wynagrodzenie Panu Bogu za grzechy profanacji i świętokradztwa – powiedział.

 

Suplikacja „Święty Boże, Święty Mocny” jest odmawiana w szczególnych okazjach – także jako przebłaganie i przeproszenie Pana Boga za grzechy świętokradztwa i profanacji. Do takich licznych aktów doszło m.in. podczas tzw. marszy równości, gdzie dopuszczono się profanacji Mszy św. oraz parodii procesji Bożego Ciała. Doszło też do profanacji wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej.

 

Źródło: radiomaryja.pl

MA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie