23 listopada 2021

Europarlament cenzuruje polskiego premiera. Morawiecki bez głosu w sprawie Białorusi

(Siedziba Parlamentu Europejskiego. Fot. Pixabay)

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego odmówił premierowi RP wystąpienia w trakcie wtorkowej debaty o sytuacji na Białorusi.

 

Według informacji stacji RMF, przewodniczący David Sassoli jednoosobowo podjął decyzję o nieudzielaniu głosu szefowi rządu, o co zabiegała strona polska. Chodzi o wtorkową debatę poświęconą sytuacji na Białorusi.

Wesprzyj nas już teraz!

„Jeszcze dzisiaj rano o udziale premiera Mateusza Morawieckiego w debacie w Strasburgu informowała w swoich zapowiedziach Polska Agencja Prasowa. Rzecznik prasowy PE przekazał RMF FM, że odmówiono polskiemu premierowi wystąpienia ze wzglądu to, że w tego rodzaju debacie wszystkie kraje są już reprezentowane przez półroczną prezydencję Rady UE. W tym wypadku chodzi o ministra Słowenii, który zabierze głos na początku debaty” – poinformowała stacja.

 

„Ponieważ posłowie mieli już okazję na ostatniej sesji plenarnej w Strasburgu do wymiany poglądów z premierem Morawieckim, uważamy, że są teraz dobrze poinformowani o wszystkich aspektach obecnego kryzysu i mogą prowadzić odpowiednią debatę parlamentarną” – powiadomiło stację inne źródło w PE. To odniesienie do debaty z 19 października, kiedy to Mateusz Morawiecki wyjaśniał europosłom sytuację w Polsce w trakcie dyskusji o praworządności.

 

Źródło: RMF24.pl

RoM

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(6)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez