4 czerwca 2021

Facebook na dwa lata zawiesił konto Donalda Trumpa. Ma ono zagrażać bezpieczeństwu publicznemu

(fot. Pixabay)

Facebook zawiesił konto byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa na dwa lata.

Biorąc pod uwagę powagę okoliczności, które doprowadziły do zawieszenia konta pana Trumpa, uważamy, że jego działania stanowiły poważne naruszenie naszych zasad, które zasługują na najwyższą karę dostępną w ramach nowych protokołów egzekucyjnych. Zawieszamy jego konta na dwa lata, począwszy od daty pierwszego zawieszenia 7 stycznia tego roku – poinformował w piątek Nick Clegg, wiceprezes Facebooka.

Z przekazanych przez niego informacji wynika, że pod koniec okresu zawieszenia Facebook we współpracy z ekspertami będzie oceniał ryzyko dla bezpieczeństwa publicznego, z jakim będzie wiązało się przywrócenie konta Trumpa.

Jeśli ustalimy, że nadal istnieje poważne ryzyko dla bezpieczeństwa publicznego, przedłużymy ograniczenie o określony czas i będziemy kontynuować ocenę, aż to ryzyko ustąpi – oświadczył Nick Clegg.

Przypomnijmy, że na początku roku dwa najbardziej znane serwisy społecznościowe Facebook i Twitter zdecydowały się zablokować konta ówczesnego prezydenta USA. Decyzje te zapadły po wpisach Donalda Trumpa w czasie zamieszek na Kapitolu.

 

Źródło: The Guardian, DoRzeczy.pl

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(7)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie