3 sierpnia 2015

Trzej piłkarze Lechii Gdańsk – Łukasz Budziłek, Piotr Wiśniewski oraz Sebastian Mila – postanowili upamiętnić 71. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego publikując na Facebooku zdjęcie, na którym prezentują się w koszulkach ze znakiem „Polski Walczącej”. Zdjęcie zostało usunięte. Dlaczego? Oficjalnie ma być sprzeczne „ze standardami społeczności Facebooka dotyczącymi nagości”. Zdjęcie prezentowało trzech mężczyzn w koszulach z krótkim rękawem…

 

Rzecznik Lechii ujawnił, że piłkarze klubu założyli okolicznościowe koszulki w ramach współpracy ze stowarzyszeniem Lwy Północy. Dokumentujące to zdjęcie zostało opublikowane na Facebooku. To nie spodobało się jednak… administracji serwisu społecznościowego.

 

Zdjęcie zostało usunięte ponieważ – oficjalnie – jest niezgodne ze standardami dotyczącymi… nagości. „Niestety, Facebook usunął zdjęcie piłkarzy w koszulkach Polski Walczącej z powodu naruszenia regulaminu” – potwierdził rzecznik Lechii, Kacper Suchecki. W jaki sposób zdjęcie piłkarzy naruszało standardy? Tego nie wiemy.

 

W ostatnim czasie administratorzy serwisu umożliwili użytkownikom pokrycie zdjęcia profilowego… tęczową flagą. Wszystko w ramach poparcia dla ruchu LGBT w związku z decyzją amerykańskiego Sądu Najwyższego w sprawie „małżeństw” osób tej samej płci.

 

Znane są też inne przypadki usuwania zdjęć i stron „łamiących standardy społeczności Facebooka”. Prawicowych, katolickich, polemicznych wobec postulatów ruchu LGBT. W grudniu Facebook usunął stronę protestacyjną „Nie kupuję w Empiku”, która sprzeciwiała się obecności Nergala i Marii Czubaszek w kampani reklamowej prowadzonej w okresie świątecznym.

 

Źródło: niezalezna.pl

mar, mat

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie