19 kwietnia 2013

Filipiny: telewizja i internet odciągają od praktyk religijnych

Komisja ds. młodzieży Konferencji Biskupów Filipin jest przekonana, że portale społecznościowe oraz telewizja odciągają młodych ludzi od uczestnictwa w nabożeństwach. – W „wirtualnym świecie” Internetu młodzi nie znajdą Kościoła – powiedział sekretarz komisji, ks. Kunegundo Garganta w rozmowie z katolicką agencją UCAN. Katolicy na Filipinach stanowią ok. 80 proc. ludności.

 

Zdaniem ks. Garganty, portale społecznościowe, takie jak Facebook czy Twitter, stanowią wielkie wyzwanie dla Kościoła jako „źródła inspiracji dla wiernych”.

 

Instytut Badania Opinii Publicznej Filipin Social Weather Stations opublikował ostatnio wyniki badań dotyczących uczęszczania do kościoła. Z przeprowadzonej ankiety wynika, że ta liczba znacznie zmalała i obecnie tylko 36 proc. katolików na Filipinach uczęszcza regularnie do kościoła.

 

Biskup diecezji Cubao, Honesto Ongtioco odrzucił te dane twierdząc, że „nie są naukowe” i oświadczył, że liczba wiernych uczęszczających do kościoła wzrosła. Jego zdaniem, coraz więcej ludzi chodzi do kościoła, odkąd zaczęto odprawiać Msze w centrach handlowych.

 

Źródło: KAI

pam

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie