4 września 2014

Francja Mistrala Rosjanom na razie nie dostarczy

(By Quoique (Own work) [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons)

Prezydent Francji François Holland oświadczył, że „mimo perspektywy zawieszenia broni, którą trzeba potwierdzić i wprowadzić w życie, Francja w tych warunkach nie może dostarczyć Mistrala dla Rosji”. Decyzja podjęta została dzięki zaangażowaniu Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

Akcje przeprowadzane ostatnio przez Rosję na wschodzie Ukrainy gwałcą fundamenty bezpieczeństwa w Europie –podkreślał Hollande. Działania Kremla wobec Ukrainy potępił także minister spraw zagranicznych Laurent Fabius.

Decyzja o wstrzymania dostawy nastąpiła na skutek brytyjskiej i amerykańskiej krytyki polityki Paryża. Jak dotąd francuskie władze twierdziły, że „podpisane i zapłacone kontrakty są ważne”. Zgodnie z porozumieniem z 2011 roku Francuzi mieli dostarczyć dwa okręty bojowej klasy Mistral za sumę 1,2 miliarda euro.

W połowie sierpnia rosyjskie przedsiębiorstwo zbrojeniowe Rosoborenexpot potwierdziło, że Moskwa planuje pełną zapłatę za okręty po dostarczeniu drugiej jednostki. A to przewidziano na listopad 2015 roku.

FLC

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie