16 listopada 2015

Francja odpowiada na ataki terrorystyczne. Lotnictwo zbombardowało „stolicę” Państwa Islamskiego

(By Hermann Keist (Deutsch: selbst fotografiert) [Public domain], via Wikimedia Commons)

Dżihadyści z samozwańczego Państwa Islamskiego zapowiedzieli kolejne ataki na Francję, jeśli Paryż nie zaprzestanie walki z Kalifatem. Mimo takich gróźb władze Francji kontynuują bombardowanie pozycji terrorystów w Syrii i Iraku. W niedzielę 20 bomb spadło na Rakkę w północnej Syrii, uznawanej za stalicę Państwa Islamskiego.

 

Niedzielny nalot na pozycje islamistów w Rakce był największą tego typu operacją w ostatnim czasie. Wieczorem na miasto spadło 20 bomb.

 

Francuskie ministerstwo obrony poinformowało, że zniszczono islamistyczne centrum dowództwa, centrum rekrutacji, skład broni i obóz szkoleniowy. Nalotu dokonano we współpracy z siłami Stanów Zjednoczonych.

 

Francuzi walczą z ISIS mimo gróźb dżihadystów, że „nie będą mogli spać spokojnie” dopóki pozycje terrorystów będą bombardowane. Manuel Valls, premier Francji zapowiedział kontynuowanie nalotów powietrznych na Kalifat.

 

Źródło: gazetawroclawska.pl

MWł

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie