10 lutego 2020

Francja: Wandalizm, profanacje, antykatolicka agresja

Zaledwie w ciągu kilku ostatnich dni doszło nad Sekwaną do kolejnych ataków na symbole i obiekty katolickiego kultu. Niestety, nie zawsze akty profanacji i wandalizmu spotykają się z odpowiednią reakcją władz.

 

W Mozeli zbezczeszczonych zostało kilkanaście grobów na starożytnym cmentarzu w Yutz, położonym przy Alei Narodów. Informacja o tym wydarzeniu została przekazana przez mieszkańca miasta w sobotę rano. Jeden z grobów był nawet całkowicie otwarty, podobnie jak trumna. – Motyw nie jest ani rasistowski, ani religijny, ale jestem w szoku. Coṡ takiego trudno sobie wyobrazić. W historii Yutz nigdy się to nie zdarzyło! – mówił mer Bruno Sapin.


Dochodzenie w sprawie „umyṡlnej dewastacji” władze powierzyły komisariatowi policji w Thionville.

Z kolei w departamencie Dordogne bluźniercy oblali czerwoną farbą przydrożny krzyż w miasteczku Saint-Laurent-de-la- Vallée. Mer gminy, Nadine Friconnet złożyła skargẹ na policji.

 

W Nicei profanatorzy wywodzący się prawdopodobnie z subkultury homoseksualnej, wymalowali natomiast na murach cmentarza liczne napisy w kolorze tẹczy o bluźnierczej treści.

 

Antychrzeṡcijańskie hasła pojawiły siẹ także w La Roche-sur-Yon. Na murze otaczającym budynek Instytutu Katolickiego Wandei (ICES ) sprawcy wypisali szereg określeń układających się w antykościelną zbitkę: Integryṡci, Katolik, Ekstremista, Seksista. Szkoła faszystów!. Władze miasta nie zareagowały na to wydarzenie. Protestacyjną petycję skierował do mera Luca Bouarda portal Salon Beige. Autorzy sprzeciwu napisali: „(…) Nie było oficjalnej wypowiedzi ze strony gminy La Roche-sur-Yon, dotyczącej antychrześcijańskich tagów, które zostały niedawno umieszczone na ścianach ICES. Ta cisza wydaje nam się niezwykle dziwna, a nawet szokująca. Zwłaszcza, że ostatnio bardzo energicznie potępił Pan studentów ICES za ich rzekomą homofobię. Nie wiemy, czy te podwójne standardy wynikają z Pańskiej niechęci do ICES, czy z pogardy dla chrześcijan. (…) Trudno sobie wyobrazić, że chrześcijanie są obywatelami drugiej kategorii w La Roche-sur-Yon. Mamy zatem nadzieję, że w ciągu najbliższych kilku godzin nadejdzie oficjalna reakcja ratusza, dla potępienia tej bolesnej antychrześcijańskiej agresji” – napisali sygnatariusze petycji zamieszczonej w internecie.

 

 

FLC

 

 

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie