10 września 2021

Francja wprowadza bezpłatną antykoncepcję. Ma dać młodym kobietom „większą autonomię”

(Źródło: pixabay.com)

Antykoncepcja we Francji będzie bezpłatna dla wszystkich kobiet w wieku do 25 lat. Nowe przepisy wejdą w życie 1 stycznia 2022 r., zapowiedział 9 września minister zdrowia tego kraju Olivier Véran.

Decyzja dziwi tym bardziej, że refinansowane dotąd testy na Covid-19 będą wkrótce odpłatne. Dla tych, którzy nie mają „przepustek zdrowotnych”, bo się nie zaszczepili, to będzie całkiem spory wydatek. Bez ważnego 72 godziny testu nie pójdą do teatru, kina, restauracji, nie polecą samolotem, nie wyjadą pociągiem do innego miasta. W zamian, przynajmniej młodzi, dostaną darmowe środki antykoncepcyjne. Jakaś sugestia zagospodarowania wolnego czasu w okresie pandemii?

Od 1 stycznia 2022 r. antykoncepcja będzie bezpłatna dla wszystkich kobiet w wieku do 25 lat. Na tym nie koniec, bo minister Olivier Véran obiecuje „wsparcie dla antykoncepcji hormonalnej”, a refundacją zostaną objęte wszystkie dostępne środki tego typu. Zadziwia też tłumaczenie tego kroku. Ma zapewnić młodym kobietom… „większą autonomię”. Kiedyś nazywało się to jednak trochę inaczej. To rozszerzenie antykoncepcyjnych „prezentów” na kolejną grupę wiekową. „Bezpłatną antykoncepcję” w 2013 r. roku przyznano młodym dziewczętom w wieku od 15 do 18 lat.

BD

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(14)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy