12 lutego 2013

Francja legalizuje tzw. małżeństwa homoseksualne i adopcję dzieci przez pary jednopłciowe. Zgromadzenie Narodowe – niższa izba francuskiego parlamentu – przyjęła we wtorek projekt ustawy zaproponowany w tej sprawie przez socjalistów. Mimo ostrych protestów jakie towarzyszyły debacie nad tym projektem, 329 deputowanych Zgromadzenia Narodowego opowiedziało się „za”, natomiast przeciwko było 229 parlamentarzystów.

 

Portal wiara.pl przypomina, że intensywna debata nad projektem w Zgromadzeniu Narodowym trwała od końca stycznia. Francuski dziennik „Le Figaro” zauważa na swojej stronie internetowej, że dokument został przyjęty głosami lewicowej większości, przeciwni byli deputowani prawicowej Unii na Rzecz Ruchu Ludowego (UMP), choć po jednej i po drugiej stronie było kilka znaczących wyjątków.

 

Ustawa umożliwia zawieranie cywilnych związków małżeńskich przez osoby homoseksualne. Pozwala także na adoptowanie przez nie dzieci. W kodeksie cywilnym zachowane zostaną  dotychczasowe pojęcia „ojca” i „matki”, lecz ustawa wprowadza nowy termin: „rodzice tej samej płci”.

 

Jean-Christophe Fromantin (UDI), jeden z przeciwników rządowego projektu „małżeństwa dla wszystkich” sięgnął po ogłoszenie z ukraińskiej strony internetowej, starając się udowodnić, że francuskie małżeństwa homoseksualne skorzystają zapewne z ofert ukraińskich kobiet gotowych służyć jako matki zastępcze. A to jest sprzeczne z francuskim prawem. „Zniżka wiosenna, sukces gwarantowany, 9 900 euro zamiast 12 000”, takie ogłoszenie znajduje się już na jednej z ukraińskich stron internetowych – informował deputowanych Zgromadzenia Fromantin. Uchwalona we wtorek ustawa nie zezwala na korzystanie z technik medycznie wspomaganej prokreacji.

 

Przed gmachem Zgromadzenia Narodowego, na apel obrońców życia, zebrały się setki osób protestujących przeciw przyjęciu propozycji socjalistycznych władz francuskich.

Źródło: rp.pl, wiara.pl

pam

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie