23 września 2021

Francuska „moda na ateizm”. Pierwszy raz w historii kraju więcej ludzi identyfikuje się jako ateiści niż wierzący

(fot. Pixabay)

„Po raz pierwszy w historii Francji w kraju tym jest więcej ateistów niż ludzi wierzących w Boga”, czytamy w raporcie opublikowanym przez francuski instytut opinii publicznej IFOP.

Liczba osób wierzących we Francji spadła w ciągu dziesięciu lat o 7 punktów procentowych. Badanie instytutu IFOP pokazało, że aż 51 procent Francuzów nie wierzy w istnienie Boga. Autorzy analizy podkreślają, że po raz pierwszy w historii badań opinii publicznej we Francji odnotowano więcej osób niewierzących niż wierzących.

Jedynie 47 procent uczestników badania uważa, że wartości i przesłanie chrześcijaństwa są nadal aktualne. Analiza instytutu IFOP wykazała, że 38 procent Francuzów rozmawia o religii w gronie rodzinnym, a 29 procent – ze znajomymi. To spadek o 20 procent w ciągu 12 lat.

Wesprzyj nas już teraz!

Ponad dwie trzecie Francuzów twierdzi jednak, że wartości religijne mają pozytywny wpływ na społeczeństwo. 9 procent deklaruje, że po wybuchu pandemii koronawirusa zaczęło uczestniczyć w nabożeństwach religijnych .

Co piąty Francuz zainteresował się zaś religią w 2019 roku po pożarze paryskiej katedry Notre-Dame.

Źródło: PolskieRadio24.pl, IAR

TK

 

Ateizm – współczesne „opium dla ludu”. Rozmowa z ks. prof. Bortkiewiczem

Skąd się wzięła „moda na ateizm”? Odpowiada prof. Wojciech Roszkowski

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(15)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy