9 sierpnia 2017

Francuska policja postrzeliła i zatrzymała zamachowca, który wjechał w grupę antyterrorystów

(Fot. Twitter/Police Nationale)

Kilka godzin zajęło francuskiej policji poszukiwanie i ujęcie sprawcy porannego ataku na żołnierzy z jednostki ochraniającej najważniejsze obiekty w kraju. Czterdziestolatek został postrzelony i ujęty w pobliżu słynnego Calais.


 

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę na autostradzie A16, nieopodal miasta portowego, z którego odprawiane są promy kursujące pomiędzy Francją a Wielką Brytanią. Calais to również miejsce, gdzie znajdowała się słynna „dżungla”. Przez wiele miesięcy koczowały tam tysiące nielegalnych imigrantów usiłujących dostać się na drugą stroną kanału La Manche.

Mężczyzna zatrzymany w środę na autostradzie na północy Francji to ten sam, który w godzinach porannych przeprowadził atak na żołnierzy na przedmieściach Paryża – potwierdził premier Edouard Philippe.

Zatrzymanie nie przebiegło gładko. Policjanci musieli użyć broni i postrzelili terrorystę, który próbował zbiec. Rankiem, w Levallois-Perret na przedmieściach Paryża wjechał on samochodem marki BMW w grupę żołnierzy opuszczających koszary. Ranił sześciu mundurowych, dwóch z nich odniosło ciężkie obrażenia. Atak nastąpił w pobliżu Dyrekcji Generalnej Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Źródło: TVP Info

RoM

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie