21 grudnia 2017

Fundacja Pro: w popularnym serialu miała miejsce promocja nielegalnej aborcji

Fundacja Pro – Prawo do życia informuje, że w jednym z odcinków popularnego serialu „Na Wspólnej” miała miejsce aborcyjna propaganda. Nastoletnia filmowa bohaterka miała dokonać nielegalnej aborcji na zdrowym dziecku. Co więcej, serialowy ojciec niedoszłej matki zaakceptował fakt zabicia nienarodzonego dziecka. Środowiska pro-life apelują o reakcję i interwencję w KRRiT.

 

Duża część popularnych seriali telewizyjnych przemyca w swych odsłonach lewicowe treści. Widzowie mogli wielokrotnie doświadczyć promocji postaw homoseksualnych, wsparcia środowisk LGBT czy też akceptacji dla innych niemoralnych postaw. Na porządku dziennym mamy do czynienia z upowszechnianiem modeli związków partnerskich i wyśmiewaniem tradycyjnego modelu rodziny, opartego na sakramentalnym związku kobiety i mężczyzny. Tym razem jednak widzowie serialu „Na Wspólnej” mogli zobaczyć promocję nielegalnej aborcji, która spotyka się z akceptacją pozostałych postaci występujących w serialu.

 

O sprawie informuje na Facebooku Fundacja Pro – Prawo do życia. Podaje, że w odcinku 2601 popularnego serialu „Na Wspólnej”, jedna z bohaterek zdecydowała się na dokonanie nielegalnej aborcji. Kobieta podczas wizyty u ginekologa poprosiła o przepisanie tabletek poronnych. Po zrealizowaniu recepty i zażyciu pigułek, niedoszła matka poroniła. Szokujące w tym wszystkim jest również to, że aborcja była w pełni nielegalna, ponieważ nie było żadnych podstaw do tego, by dziecko zostało zabite w zgodzie z prawem.

 

„Nastolatka decyduje się na aborcję zdrowego dziecka, idzie do przychodni, otrzymuje od lekarza w przychodni tabletki poronne. Po tym jak poroniła, lekarz mówi jej ojcu, że pomógł jego córce umożliwiając aborcję. Ojciec, który jest policjantem, ostatecznie zgadza się z lekarzem. Taka propaganda proaborcyjna w telewizji jest niedopuszczalna. To promocja przestępstwa” – czytamy na facebookowej stronie Fundacji Pro – Prawo do życia.

 

Środowiska pro – life apelują o wyrażenie stanowczego sprzeciwu wobec promocji zabijania dzieci nienarodzonych. Zachęcają do wysyłania skarg do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Fundacja Pro – Prawo do życia publikuje również przykładową treść skargi, którą można przesłać za pomocą internetowego formularza, dostępnego na stronie: https://www.krrit.gov.pl/dla-abonentow-i-konsumentow/kontakt-i-formularze/skargi-i-wnioski/

 

 

 

Źródło: Facebook

WMa

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie