9 października 2021

Gabriele Kuby: ideologia gender to gnostycka rebelia przeciwko Bogu

(fot. Pixabay)

Ideologia gender jest współczesnym prądem filozoficzno-religijnego gnostycyzmu, który ma swoją wielowiekową historię. Ten prąd duchowy jest nacechowany rebelią przeciwko Bogu Stwórcy – mówi w rozmowie z tygodnikiem „Do Rzeczy” Gabriele Kuby, niemiecka socjolog, autorka książki „Globalna rewolucja seksualna. Likwidacja wolności w imię wolności”.

Kuby zwraca uwagę, że to właśnie media odgrywają kluczową rolę w rewolucji seksualnej. – Większość dziennikarzy zrezygnowała z etosu dziennikarskiego na rzecz poprawnych informacji kontrolowanych przez władzę i zniżyła się do roli służalców tej władzy. Dzięki Internetowi istnieje dziś jeszcze dostęp do alternatywnych informacji, ale „cancel culture” jest coraz bardziej totalitarna. Jeżeli Twitter może skasować konto amerykańskiego prezydenta, to wiemy, kto ma władzę – niepodlegający żadnej kontroli prywatni właściciele Big Tech – podkreśliła.

W ocenie niemieckiej socjolog ideologia gender jest współczesnym prądem filozoficzno-religijnego gnostycyzmu, który ma swoją wielowiekową historię. – Ten prąd duchowy jest nacechowany rebelią przeciwko Bogu Stwórcy. Świat, materia i ciało są w nim postrzegane jako coś złego. Człowiek musi się z nich wyzwolić dzięki wiedzy (po grecku – gnosis). Filozoficzni koryfeusze i aktywiści rewolucji seksualnej przynależą do tej tradycji. To są bez wyjątku ateistyczni myśliciele, którzy ideologię marksistowską/komunistyczną ubierają w nowe szaty, dopasowując je do współczesności. Wielu z nich to homoseksualiści. To, że Kościół nie przeciwstawił się w zdecydowany sposób ideologii gender, jest historycznym zaniechaniem – tłumaczyła.

Wesprzyj nas już teraz!

W rozmowie poruszono również kwestię problemu nadużyć seksualnych w Kościele Katolickim, o czym pisała w swojej ostatniej książce Gabriele Kuby. Zwróciła ona uwagę, że większość nadużyć w Kościele duchowni popełniają na młodych chłopcach. Jej zdaniem ma to bezpośredni związek z rewolucją seksualną?

Jednym ze skutków Soboru Watykańskiego II było przeniknięcie do teologii i seminariów kapłańskich trucizny „wyzwolenia seksualnego”, które czyni z człowieka niewolnika seksualnego popędu. Papież Benedykt XVI przedstawił te procesy w niewielkim piśmie z 2019 r. [po polsku opublikowanym w całości na portalu PCh24.pl pt. „Benedykt XVI o przyczynach kryzysu Kościoła” – przyp. red.]. Jednym z najlepszym ekspertów w tym obszarze jest polski ksiądz prof. Dariusz Oko, który opisał ten problem w książce „Lawendowa mafia” z 2020 r. Rozmiar homoseksualnej infiltracji Kościoła jest niepojęty. To jednak, że całe społeczeństwo jest przesiąknięte nadużyciami seksualnymi, jest w mediach przemilczane. W każdym razie obecnie podejmuje się w Kościele katolickim poważne wysiłki, by oczyścić się z tego bagna – podsumowała Gabriele Kuby.

 

Źródło: tygodnik „Do Rzeczy”

TK

 

Benedykt XVI o przyczynach kryzysu Kościoła [PEŁNY TEKST PO POLSKU]

Represje za PRAWDĘ! Ks. prof. Dariusz Oko pójdzie do więzienia?

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie