29 stycznia 2021

Gatesowie chcą większej kontroli mediów społecznościowych. Poszło o „teorie spiskowe” na ich temat

(Melinda i Bill Gates. By World Economic Forum from Cologny, Switzerland [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons)

„Szalone” i „nikczemne” – tymi słowami Bill Gates określił „teorie spiskowe”, jakie pojawiły się na temat jego działalności w czasie pandemii koronawirusa.

 

Gates skomentował jedną z najpopularniejszych teorii spiskowych, jaka pojawia się w przestrzeni publicznej. Chodzi o mikroczipowanie ludzi za pomocą szczepionek przeciwko COVID-19, które ma pozwolić na śledzenie i kontrolowanie ludzi. – Jestem tym bardzo zaskoczony. Mam nadzieję, że to minie – powiedział współzałożyciel Microsoftu.

 

Żona miliardera Melidna Gates, z którą prowadzi on fundację charytatywną Bill & Melinda Gates Foundation, również odniosła się do teorii spiskowych dotyczących jej męża w wywiadzie dla amerykańskiej telewizji CBS. – Ta dezinformacja powoduje więcej śmierci. Powoduje, że ludzie nie robią tego, co powinni – nie szczepią się – oceniła.

 

– Jeśli zwrócisz uwagę na jedną teorię spiskową w internecie, to wiemy, że media społecznościowych będą oferować ci ich o wiele, wiele więcej – zauważyła. Podkreśliła przy tym, że nadszedł czas, by wprowadzić więcej regulacji rządowych dotyczących platform społecznościowych.

 

Źródło: TVP.info

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(27)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy