16 sierpnia 2018

Gdańsk: zabytkowe tabernakulum chcieli sprzedać na złom. Policja ujęła dwójkę złodzei

(By Paterm [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], from Wikimedia Commons)

Policja ujęła dwóch meżczyzn, którzy ukradli zabytkowe tabernakulum z jednego z gdańskich kościołów. Do zdarzenia doszło ok. godziny 8.30 w niedzielę. Korzystając z zamieszania jakie powstało podczas remontu, dwóch mężczyzn wyniosło na zewnątrz cenny zabytek. Grozi im od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Funkcjonariusze ustalili, że na czas prac remontowych przedwojenne tabernakulum zostało zdemontowane i przeniesione na zewnątrz kościoła – poinformował oficer prasowy gdańskiej policji asp. sztab. Mariusz Chrzanowski.

 

Kryminalni z komisariatu w Suchaninie zatrzymali podejrzanych przy ulicy Biskupiej. Jak wyznali funkcjonariuszom, chcieli sprzedać tabernakulum na złomie. Jeżeli nie udałoby się tego zrobić, wyrzuciliby poświęcony przedmiot, zacierając tym samym ślady przestępstwa. Sprawcami okazało się dwóch mężczyzn, 65 – letni mieszkaniec miasta, oraz jego – o rok starszy – bezdomny wspólnik.

 

Mężczyznom grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Tabernakulum zwrócono proboszczowi parafii, z której je ukradziono. Wartość fragmentu ołtarza wynosiła 10 tys. złotych.

 

Źródło: niezależna.pl / gdansk.policja.gov.pl

PR

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie