27 sierpnia 2014

Gender, feminizm, lewica. Francja ma nowy rząd

(By fondapol (Flickr: IMG_4476) [CC-BY-SA-2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons)

Były bankowiec u Rothschilda, feministka, propagator gender. Francja ma nowy rząd ze starym premierem.

 

W rządzie Manuela Vallsa zasiądą m. in. Emmanuel Macron, dawny bankowiec u Rothschilda, a do czerwca br. bliski doradca prezydenta Hollanda oraz Najat Vallaud Belkacem, która w poprzedniej ekipie… Manuela Vallsa była ministrem ds. kobiet i rzecznikiem prasowym rządu.

 

Przemeblowanie rządu stało  się konieczne z racji wyraźnej krytyki polityki gospodarczej premiera i prezydenta przez ministrów.

 

Bardzo niepokojącym faktem jest mianowanie na ministra edukacji narodowej Najat Vallaud Belkacem, która zasłynęła z propagowania w szkołach francuskich, w ramach równości płci, eksperymentalnego tzw. programu „ABCD” szerzącego ideologię gender. Niepokoi to przede wszystkim francuskich obrońców życia.

 

Katolicki publicysta, Pierre-Alain Depauw napisał, że postawienie Najat Vallaud-Belkacem na czele resortu edukacji narodowej jest „najwyższą obrazą obrońców rodziny”. Swoje  zastrzeżenia zgłasza także opozycyjna Unia na Rzecz Ruchu Ludowego (UMP). Jej tymczasowy przewodniczący i były minister edukacji narodowej, Luc Chatel w  wypowiedzi dla państwowej telewizji France 2, mówił, że Belkacem „musi natychmiast zlikwidować pewne niejasności, bo ministerstwo to potrzebuje spokoju, wyciszenia i jasności”. Chodzi przede wszystkim o teorię gender, której promotorem była obecna minister. Chatel przypomniał, że „obiecała ona szereg nowych dokumentów pedagogicznych, bazujących na tej teorii, które pośpiesznie anulował ówczesny minister edukacji narodowej, Benoit Hamon”.

 

 

Franciszek L. Ćwik, luk

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie