28 września 2013

Gowin: moja partia zmieni scenę polityczną

(fot.Krystian Maj/FORUM )

Na sobotniej konwencji w Krakowie Jarosław Gowin zapowiedział, że najpierw założy ruch społeczny, a później partię polityczną. – Termin utworzenia partii będzie związany z wyborami – mówił tajemniczo.

 

Spotkanie w Krakowie było pierwszym takim wydarzeniem, ale wcale nie ostatnim. Były minister sprawiedliwości planuje bowiem działać znacznie szerzej i organizować kolejne takie konwencje w innych miastach w Polsce.

 

Gowin zaprezentował w Krakowie zestaw wartości ważnych dla mającego powstać ruchu społecznego. Są to: praca, rodzina, wolność, tradycja, solidarność. Na konwencji występowali zaproszeni przez niego mówcy, którzy prezentowali swoje osiągnięcia w poszczególnych dziedzinach.

 

Jednym z elementów aktywności ruchu społecznego Gowina ma być akcja „Godzina dla Polski” mająca zachęcić jak najwięcej osób do tego by poświeciły czas na pracę na rzecz dobra wspólnego. Powstała w związku z tym strona internetowa na której internauci będą mogli deklarować ile czasu mogą poświęcić na sprawy publiczne.

 

Dzisiaj rozpoczęliśmy pewną kampanię społeczną – akcję „Godzina dla Polski”. Poprzez tę akcję na pewno wyłonimy w całym kraju rzesze nowych liderów, setki, tysiące nowych przyszłych przywódców. I pewnie kiedyś przyjdzie pora na partię polityczną, ale tę partię będą tworzyli nie tylko politycy znani z pierwszych stron gazet i ekranów telewizyjnych – powiedział Gowin dziennikarzom po konwencji.

 

 

Źródło: rp.pl

ged

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie