11 stycznia 2020

Greta Thunberg chce zatrzymać inwestycję Siemensa. Chodzi o nową kopalnię węgla

(Fotograf: LEONHARD FOEGERA/Reuters/forum)

Greta Thunberg zaapelowała w sobotę do niemieckiego koncernu Siemiens AGD o wstrzymanie, opóźnienie bądź przerwanie budowy w Australii kopalni węgla kamiennego.

 

„W poniedziałek oni (Siemens – red.) ogłoszą swoją decyzję. Proszę, pomóżcie namówić ich do podjęcia jedynej właściwej decyzji”, napisała w sobotę na Twittrze szwedzka „ekolożka”.

Siemens ma zdecydować w poniedziałek o swoim zaangażowaniu w rozwój kopalni węgla budowanej przez indyjską firmę Adani Enterprises, która uzyskała zgodę na działanie od australijskich władz. Nowa kopalnia ma wydobywać rocznie ok. 10 mln ton węgla kamiennego.

 

Australia jest jednym z największych producentów węgla. Jej władze konsekwentnie popierają energetykę węglową ze względu na jej wartość ekonomiczną, pomimo apeli ekologów przestrzegających przez globalnym ociepleniem.

 

Źródło: polsatnews.pl, polskieradio24.pl

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie