23 kwietnia 2012

Groźby Korei Północnej spersonalizowane

(fot. Kristoferb/commons/creative/GNU)

Li Mjun-bak, prezydent Korei Południowej swoją twardą i bezkompromisową polityką mocno naraził się komunistycznej dyktaturze. Korea Północna grozi podjęciem „specjalnych operacji”, których celem ma być południowokoreański polityk.


Media w Phenianie ogłosiły, że północnokoreańska armia w najbliższym czasie podejmie specjalne działania przeciwko „wrogim siłom”. Za największe zagrożenie dla Korei Północnej uznano południowokoreańskiego prezydenta Li Mjun-baka i konserwatywne media Korei Południowej. Dawny mer Seulu wielokrotnie w ostrych słowach wypowiadał się o rządzącej Północą komunistycznej dyktaturze.

 

 Od wielu miesięcy komunistyczna Północ groziła sąsiadowi z południa w związku z twardym kursem polityki Li Mjun-baka wobec swego sąsiada. W ostatnich tygodniach komuniści oskarżyli Koreę Południową o zakłócanie uroczystości rocznicowych związanych z 100. rocznicą urodzin Kim Ir Sena.

 

W ubiegły piątek w Phenianie zorganizowano wiec, na którym dziesiątki tysięcy osób, w sposób równie spontaniczny jak podczas pogrzebu Kim Dzong-Ila, skandowały hasła przeciwko przywódcy Korei Południowej.

 

 

Źródło: Polskie Radio

luk

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie