19 kwietnia 2021

Hołownia atakuje polskich biskupów: to akt skrajnej nieodpowiedzialności

(źródło: Twitter / Onet Wiadomości)

Biskupi i autorzy oświadczenia o „wątpliwościach etycznych” wobec niektórych szczepionek biorą na swoje sumienia odpowiedzialność za zdrowie i życie ludzi, którzy w efekcie zawahają się, czy się zaszczepić – powiedział w poniedziałek w rozmowie z Onetem Szymon Hołownia, lider Polska 2050 Szymona Hołowni.

 

Według byłego dziennikarza „wszyscy znajdujemy się w sytuacji bez wyboru, która uzasadnia przyjęcie każdej dostępnej szczepionki”. – To jest kwestia szacunku dla piątego przykazania, szacunku dla siebie i dla ludzi, których dzięki temu mogę oszczędzić i powinno się zachęcać na wszystkie możliwe sposoby do przyjmowania szczepień – powiedział.

 

Niedoszły prezydent przekonywał, że linie komórkowe pobrane od abortowanych w latach 60., 70. I 80. XX wieku dzieci „używa się od wielu lat przy różnych procedurach medycznych” i to nie tylko do szczepionek. W swoich wywodach powołał się na „jedną z biografii Jana Pawła II”, w której to miał przeczytać, że pod koniec leczenia papieża po zamachu z 1981 roku „wdała się jakaś infekcja i lekarze szukali co to za wirus tę infekcję spowodował i m.in. udało im się odnaleźć tego wirusa dzięki hodowlom prowadzonym na liniach komórkowych”.

 

Bp Wróbel: technologia produkcji szczepionek AstraZeneca i Johnson&Johnson budzi poważny sprzeciw moralny

 

– I nagle wjeżdżają polscy biskupi cali na biało, którzy w środku pandemii, kiedy ludzie powinni się szczepić uznają za stosowne przedstawić swoje wątpliwości etyczne, które czemu mają służyć? – mówił Hołownia.

 

Ambasador Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ stwierdził również, że nie jest ważna sama treść oświadczenia polskich biskupów, tylko… tytuły prasowe, nagłówki etc., które sugerowały, że szczepionki przeciwko COVID-19 budzą etyczne zastrzeżenia. – Teraz to na sumieniu biskupów, a przede wszystkim na sumieniu tych, którzy ten dokument podpisali, będą zdrowie i życie tych ludzi, którzy doświadczą ciężkich komplikacji przez to, że się nie zaszczepią, bo się zawahali usłyszawszy, że biskupi mają w tej sprawie takie a nie inne zdanie. To akt skrajnej nieodpowiedzialności – ocenił laureat „Dyplomu Dzielnego Pacjenta”, który otrzymał po zaszczepieniu się.

 

Jeśli szczepionka, to godziwa. Eksperci KEP ds. bioetycznych o moralności i etyce w walce z Covid-19

 

Źródło: Onet, PolsatNews.pl

TK

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(45)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy