31 marca 2021

Hołownia nie odpuszcza. Wzywa do zamknięcia kościołów i twierdzi, że rząd boi się biskupów

(źródło: Twitter / Szymon Hołownia)

Rząd po prostu boi się biskupów – powiedział we wtorek na antenie TVN24 Szymon Hołownia, lider Polska 2050.

 

Według  Hołowni podczas tegorocznej Wielkanocy kościoły powinny zostać poddane takim samym rygorom sanitarnym, jak było to w roku 2020, kiedy mogło przebywać w nich maksymalnie 5 osób, co w rzeczywistości oznaczało de facto zamknięcie ich dla wiernych.

 

Gość TVN24 przekonywał, że nie można obecnej sytuacji porównywać do epidemii sprzed wieków. – Ale dzisiaj jednak wierzący wierzą, że to Bóg dal nam rozum, świadomość jak działają prawa przygody, biologii. I powinniśmy się do nich stosować – stwierdził.

 

Zapytany o to, dlaczego rząd nie zamknął kościołów, Hołownia odpowiedział: „Nie miał odwagi. Rząd po prostu boi się biskupów. Boi się powiedzieć jasno i wyraźnie, że potrzebujemy w budynkach kościelnych takich restrykcji jak przed rokiem”.

 

Następnie lider Polska 2050 stwierdził, że nie jest w stanie zrozumieć niektórych polskich biskupów. – Kościół z dużej litery jest zupełnie nietknięty, ten Kościół, który jest wspólnotą. Ale jest też kościół z małej litery, kościół budynek, a konsekracja murów nie zawiesza działania wirusów – powiedział.

 

Źródło: TVN24

TK

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(37)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy