27 kwietnia 2019

Homoseksualiści profanują wizerunek Matki Bożej. Szef MSW: to barbarzyństwo

Jedną z płockich parafii oklejono wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej. Aureola nad głową Maryi oraz Dzieciątka Jezus ma kolor tęczy.

 

Wstrząsające znalezisko odkryli w sobotę rano parafianie kościoła pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Płocku. Natychmiast poinformowali o tym proboszcza. Plakaty ze sprofanowanym wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej nieznani sprawcy powiesili m.in. na koszach na śmieci wokół kościoła oraz na przenośnych toaletach.

 

Sprawa oburzyła szefa MSW, Joachima Brudzińskiego, który skomentował profanację na Twitterze, określając ją mianem „kulturowego barbarzyństwa”. „Sprawą zajmie się Policja” – zapewnił. Miejmy nadzieję, że dotrzyma słowa i odpowiednie służby znajdą sprawców.

 

 

Sierż. szt. Marta Lewandowska z Komendy Miejskiej w Płocku poinformowała, że policja podjęła już czynności w tej sprawie.

 

Sprawcy najprawdopodobniej nieprzypadkowo wybrali właśnie parafię, której opiekunem jest św. Maksymilian Kolbe. Był on bowiem jednym z najbardziej gorliwych szerzycieli kultu Matki Bożej. Wymieniany jest często w tym kontekście jednym tchem obok Jana Dunsa Szkota czy Ludwika Marii Grignion de Montforta.

 

 

 

Źródło: polsatnews.pl

ged

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie