3 czerwca 2019

Ile zapłacimy za prąd? Ustawa dotycząca rekompensat za podwyżki wciąż w sejmowej poczekalni

(źródło: pixabay.com)

Podwyżki cen energii elektrycznej są faktem. Wprawdzie pod koniec 2018 roku powstała ustawa niwelująca wzrost cen, ale do tej pory nie weszła w życie. Sejm rozwiązaniem ma zająć się w połowie czerwca. Projekt blokują rozmowy z Komisją Europejską.

 

Jeśli dotychczasowe założenia projektu zostaną przyjęte, to rekompensat spodziewać się mogą gospodarstwa domowe, szpitale, mikro i małe przedsiębiorstwa. Z kolei średnie i duże przedsiębiorstwa miałyby korzystać z dopłat do zużytej energii elektrycznej. Takie rozwiązanie ma zabezpieczyć Polaków przed skutkami skoku cen energii.

 

Specustawa została przygotowana jeszcze pod koniec 2018 roku, ale nie została wcielona w życie. Poszło o zgodność jej zapisów z prawem unijnym. Te kwestie są przedmiotem rozmów z Komisją Europejską. Być może w połowie czerwca poznamy realne do wdrożenia rozwiązania.

 

Cenowy skok, to efekt wzrostu cen uprawnień do emisji dwutlenku węgla. W Polsce niekorzystny na ceny wpływ ma także brak spójnej polityki energetycznej.

 

Źródło: radiomaryja.pl

MA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie