30 grudnia 2014

Imię dziecka nie będzie musiało wskazywać na jego płeć. Nowe przepisy od 1 marca

Zgodnie z przepisami, które wejdą w życie 1 marca 2015 roku, rodzice będą mogli nadawać dzieciom imiona obce oraz takie, które nie wskazują wyraźnie na płeć.

 

Od 1 marca 2015 r. zacznie obowiązywać nowa ustawa Prawo o aktach stanu cywilnego. – Skoro żyjemy w globalnej wiosce, dlaczego mielibyśmy ograniczać rodziców w nadawaniu imion dzieciom? – stwierdził Tomasz Brzózka, prezes Stowarzyszenie Urzędników Stanu Cywilnego Rzeczypospolitej Polskiej. Dotychczas nie można było nadawać dzieciom imion, które nie określają płci.

Teraz to się zmieni – zapewnia Brzózka. – Wiadomo jednak, że wszystko jest w granicach rozsądku i że nikt nie zgodzi się na nadanie chłopcu na imię Katarzyna – podkreśla.

 

Od marca będzie można wziąć także zawrzeć tzw. ślub cywilny – za dodatkową opłatą w wysokości tysiąca złotych – poza Urzędem Stanu Cywilnego. Miejsce zawarcia związku musi jednak gwarantować zachowanie powagi i doniosłości ceremonii oraz bezpieczeństwa wszystkich uczestników.

 

 

Źródło: gazeta.pl

luk

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie