13 czerwca 2017

Imigranci u bram. Na zielone światło na wjazd do Europy czeka już ponad 6 mln osób

Nie widać końca kryzysu imigracyjnego. Już teraz szacuje się, że na wjazd do Europy czeka już prawie 6,6 mln osób. W ciągu kwartału liczba imigrantów szukających swej szansy na Zachodzie wzrosła o 12 proc.

 

Z danych z końca kwietnia 2017 wynika, że w państwach Afryki Północnej, Jordanii i Turcji czeka około 6,6 mln osób, które chciałyby dostać się do Europy. Pod koniec stycznia, było to niespełna 6 mln osób, co oznacza wzrost o prawie 12 proc.

 

Kim są imigranci? Według danych służb migracyjnych, w 2015 roku największy procent migrantów stanowili mężczyźni, 17 proc. – kobiety, 25 proc. – dzieci. Służby tłumaczą, że wynika to z faktu, że państwa UE dopuszczają późniejsze łączenia rodzin, a w krajach ogarniętych wojną mężczyźni są bardziej narażeni na przymusowy udział w działaniach zbrojnych.

 

Imigranci w przeszłości najczęściej wybierali szlak zachodniobałkański wiodący przez Turcję, Grecję, Macedonię, Serbię i Węgry. Został on jednak skutecznie zablokowany. Wciąż jednak istnieją trasy przemytnicze: zachodnioafrykańska, zachodniośródziemnomorska, środkowośródziemnomorska. Uchodźcy próbują też dostać się Europy od północy. Tzw. szlak arktyczny prowadzi z Rosji do Norwegii i Finlandii.

 

Źródło: tvp.info

MA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie