17 marca 2017

Imigrant w każdej gminie. Włoski rząd chce do ośrodków w całym kraju rozlokowac 200 tys. osób

(Fot. Lukasz Dejnarowicz / FORUM)

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Włoch ma plan rozmieszczenia 200 tys. imigrantów na terenie kraju. Resort chciałby, aby gościnnością wykazało się jak najwięcej gmin. Najlepiej wszystkie.

 

O planach resortu poinformowała szefowa departamentu do spraw migracji w MSW Gerarda Pantalone. Jak podała, aktualnie w tymczasowych i stałych centrach przebywa 173 tysiące osób. Póki co, na przyjęcie imigrantów zdecydowała się zaledwie co trzecia z 8 tys. włoskich gmin. Resort chce poprawić te statystyki. Na obecną chwilę deklarację otwartości potwierdziło kolejne 200 gmin.

 

Plan MSW mówi o tym, że do małych gmin, do 2 tys. mieszkańców trafić ma maksymalnie 6 uchodźców. W czternastu największych miastach Włoch wskaźnik „przyjęcia” ma wynosić 2 migrantów na każdy tysiąc mieszkańców.

 

Rok 2017 we Włoszech zapowiadany jest jako rekordowy (to już kolejny taki rok) pod względem rozmiarów fali migracyjnej. W 2016 roku do Włoch przybyło ponad 180 tysięcy uciekinierów z Afryki. W tym roku przyjęto już około 16 tysięcy imigrantów – to o dwie trzecie więcej niż w takim samym okresie przed rokiem.

 

Źródło: gosc.pl

MA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie