9 kwietnia 2021

Implant płatniczy zamiast gotówki. Kolejny krok w stronę wypierania tradycyjnych płatności

(źródło: pixabay.com)

Pierwszy na świecie implant płatniczy pochodzi z Polski. Jest niewielki, mieści się na dłoni i może zrewolucjonizować rynek płatności. Czy wynalazek przyczyni się do wyparcia płatności gotówkowych?

 

Polska jest krajem, w którym chętnie testowane są nowe metody płatności bezgotówkowych. Także z Polski pochodzi pierwszy w świecie biologiczny implant płatniczy. Jego twórcą jest Walletmore, firma Wojciecha Paproty.

 

Jak działa implant? Urządzenie po przyłożeniu dłoni do terminala płatniczego odbiera z niego fale. Wszystko dzieje się podobnie jak przy płatnościach bezdotykowych kartą. Sam implant jest wykonany z biopolimeru i krzemowego układu scalonego. Jest wszczepiany np. w dłoń. Operacja pozostawia małą bliznę. Takie urządzenie wszczepiło sobie już ponad 100 tys. ludzi (w Europie około 100 osób).

 

Paprota mówi, że Polacy są sceptycznie nastawieni do tego wynalazku – korzystają z niego 32 osoby. Zapewne zaporą jest widmo zabiegu oraz koszt około 200 euro oraz fakt, że brakuje odpowiedniego ustawodawstwa w tej kwestii. Płatności implantem to jedno z zastosowań – firma już pracuje nad możliwością wykorzystania go w systemach dostępu (do budynków czy komputerów).

 

Źródło: polsatnews.pl

MA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(25)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy