16 maja 2021

Indie: sąd zablokował emisję obraźliwego dla katolików filmu. Kolejne decyzje wkrótce

(pixabay.com)
Sąd najwyższy stanu Kerala zablokował na dwa tygodnie emisję obraźliwego dla katolików filmu, w którym przedstawione są sceny seksu między duchownymi, siostrami zakonnymi i zwierzętami. Nakręcony w 2013 r. w języku malajalam film już wówczas został zaskarżony i nie otrzymał zgody na projekcję od zajmującej się tym państwowej instytucji.

Obecnie próbowano go rozpowszechniać w internecie pod zmienionym tytułem. Uzyskano na to zgodę instytucji certyfikującej za pomocą oszustwa – uważa prawnik George Poonthottam, który reprezentuje dwie siostry zakonne, które zaskarżyły tę decyzję. Dodał, że „film rani uczucia religijne chrześcijan, a zwłaszcza katolików, gdyż przedstawia księży i zakonnice w złym świetle”.

Sprawą filmu, który „w bardzo poniżający sposób” przedstawia osoby duchowne i konsekrowane jako „zwykłe zabawki seksualne”, ma zająć się 17 maja sąd najwyższy w stołecznym Delhi.

KAI

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(3)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez