10 kwietnia 2018

Internetowi giganci szpiegują, zbierają dane, cenzurują i kształtują ludzką świadomość

(FOT.REUTERS/Dado Ruvic/File Photo/FORUM)

Nigdy w historii Ameryki i Zachodu nie mieliśmy sytuacji, gdzie tak niewielu ludzi, których nikt do tego nie upoważnił, zyskało tak ogromną władzę w tak krótkim czasie – stwierdzili amerykańscy eksperci.

 

YouTube, Facebook, Twitter, Google i wiele innych firm poprzez swoją działalność kształtuje myślenie ludzi na całym świecie. Ich właściciele zyskali dzięki temu władzę nad „rządem dusz”, co niepokoi wiele osób z amerykańskiego środowiska konserwatywnego.

 

W Nowym Orleanie odbyła się konferencja, podczas której omawiano kwestie związane z działalnością firm monopolistów na rynku nowoczesnych technologii. Szczególną uwagę poświęcono gigantom z branży mediów społecznościowych. Przedstawiono zagrożenia wynikające z ich działalności, takie jak możliwość szpiegowania, zbierania danych i cenzurowania treści.

 

Zaznaczono, że użytkownicy tych portali nie są już tyko ofiarami, ale przede wszystkim produktem ich działalności. – Nie jesteście już tylko konsumentami, jesteście przede wszystkim produktem. Jesteście tym, co można sprzedać, i to całkiem legalnie – wskazał Alex Marlow, moderator dyskusji.

 

Robert Epstein, jeden z ekspertów wykazał, że Facebook, Twitter i Google regularnie szpiegują użytkowników i zbierają ich dane. Ostatnio bardzo popularna jest polityka określana jako „obcinanie zasięgów”. To algorytmy i moderatorzy decydują o tym, do kogo i w jakiej ilości trafią wrzucane do sieci treści.

 

Te firmy decydują, co zobaczysz, a czego nie zobaczysz. Czasami używają wyszukanego języka, aby to zatuszować lub usprawiedliwić – kontynuował Epstein. – Najgorsze jest to, że nie mamy wglądu w przepisy, na podstawie których działają w ten sposób. Mamy mnóstwo dowodów na to, że systematycznie dyskryminują osoby o poglądach nie tylko prawicowych, ale także ze środowiska liberalnego. Po prostu cenzurują kogo tylko chcą  – dodał.  

 

Ann Coulter, znana komentatorka amerykańskiej sceny politycznej wskazała, że – paradoksalnie – istnienie internetu jest katastrofą dla lewicy. – Istnienie internetu jest katastrofą dla lewicy. Oni już kontrolują wszystkie instytucje. Posiadają wszędzie wpływy. Mają wszystkie gazety. Ich narracja nauczana jest w szkołach i na wyższych uczelniach. Za pomocą internetu nie uzyskają nic więcej – wskazała.

 

Źródło: lifesitenews.com, youtube.com

PR

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie