12 kwietnia 2012

Iran: chrześcijanie oczekują na wyrok

(fot. Orijentolog / commons.wikimedia.org, licencja CC)

W Wielką Sobotę 12 irańskich chrześcijan stanęło w procesie wytoczonym przez władze. Stawia się im wiele zarzutów w tym apostazji – co grozi śmiercią.


Grupa wiernych została zatrzymana rok temu, w trakcie liturgii – donoszą chrześcijańskie źródła w Iranie. Postawiono im wiele różnych zarzutów, w tym spożywania wina. Oskarża się ich o apostazję, występowania przeciwko porządkowi publicznemu i wiele innych przestępstw. – To zasadniczo ilustruje, że bycie chrześcijaninem jest w Iranie nielegalne – ocenia Jason DeMars – Chrześcijanie są stawiani przed sądami tylko za to, że są chrześcijanami.

 

W procesie broni ich znany irański adwokat i obrońca praw człowieka, Mohammad Ali Dadkhah. Jak twierdzi prawnik, choć tamtejsze prawo przyznaje oficjalnie pewną ochronę chrześcijanom, równocześnie penalizuje konwersję religijną. Przejście z islamu na chrześcijaństwo karane jest przez szariat śmiercią.

 

Rosnące prześladowania towarzyszą zainteresowaniu chrześcijaństwem ze strony Irańczyków. –Wiele osób, którzy są niezadowoleni z władzy zwracają się ku chrześcijaństwu szukając pokoju i pocieszenia. To zagrożenie dla reżimu – tłumaczy DeMars.

 

Źródło: foxnews.com

mat

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie