20 kwietnia 2021

Oddział grupy dżihadystów na Synaju opublikował 17 kwietnia wstrząsające wideo zamordowania 62-letniego Kopta razem z dwoma innymi członkami lokalnego plemienia. Wideo przesłano jako „ostrzeżenie dla innych chrześcijan” w Egipcie.

62-latek pomagał przy odbudowie kościołów zniszczonych przez islamistów w tym regionie.  W 13-minutowym filmie opublikowanym w serwisie społecznościowym Telegram grupa Państwa Islamskiego działająca na Synaju pokazała egzekucję 62-letniego prawosławnego Kopta. Jest to Nabil Habashi Salam, zastrzelony z bliska z zimną krwią przez terrorystów na pustyni. Został zabity wraz z dwoma innymi mężczyznami zidentyfikowanymi jako członkowie lokalnego plemienia Tarabine. Dżihadyści uznali ich za „kolaborantów” armii egipskiej.

To kolejny przykład męczeństwa chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Ofiarę zidentyfikowali przedstawiciele egipskiego Kościoła Koptyjskiego. Był porwany z ulicy w Bir al-Abed w listopadzie 2020 r.  Komunikat prawosławnego Kościoła dodaje, że Nabil Habashi Salama „zachował wiarę aż do śmierci”.

Na filmie morderca z ukrytą twarzą i AK-47 na ramieniu wysyła „ostrzeżenie do chrześcijan” w Egipcie: „To jest cena, jaką płacisz, kiedy wspierasz egipską armię”. Następnie islamista strzela w kark siwego mężczyzny.

W ostatnim czasie nastąpiło nasilenie ataków na chrześcijan koptyjskich w Egipcie. Chrześcijanie koptyjscy są największą mniejszością religijną na Bliskim Wschodzie i stanowią w Egipcie od 10 do 15% w tym muzułmańskim kraju. Exodus Koptów z Synaju trwa już od kilku lat.

19 kwietnia egipskie ministerstwo spraw wewnętrznych poinformowało, że siły bezpieczeństwa zneutralizowały trzech podejrzanych terrorystów ISIS, którzy mieli być zamieszani w egzekucję Salamy.

Źródło: Famille Chretienne

BD

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(4)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie