14 czerwca 2018

ISIS wzywa do przeprowadzenia zamachów podczas Mundialu w Rosji. „Zabijcie ich wszystkich!”

(źródło: screen Daily Mail)

Terroryści z ISIS opublikowali przed piłkarskimi mistrzostwami świata plakaty wzywające wszystkich dżihadystów do przeprowadzenia zamachów podczas rozpoczętego w czwartek Mundialu w Rosji.

 

Na jednym z opublikowanych przez tzw. Państwo Islamskie plakatów widać płonący stadion w Soczi, na którym rozgrywane będą mecze Mistrzostw Świata. Na innym zaś znajduje się logo tegorocznego Mundialu, które przecinają „islamskie noże”. Całość jest okraszona hasłem po francusku: „Zabijcie ich wszystkich”.

 

Na kolejnych dwóch plakatach znajdują się bojownicy ISIS. Jeden z nich, wyposażony w bomby, znajduje się przed stadionem Łużniki w Moskwie. Drugi zaś trzyma w rękach kałasznikowa i oświadcza, że „terror się rozpocznie”.

 

To kolejne tego typu wezwania Państwa Islamskiego. W maju terroryści nawoływali na plakatach do zamordowania Argentyńczyka Lionela Messiego i Portugalczyka Cristiano Ronaldo poprzez odcięcie ich głów.

 

Portal tvp.info przypomina, że w kwietniu ubiegłego roku 14 osób zginęło w zamachu bombowym w metrze w Petersburgu. Do ataku przyznało się ISIS, które oświadczyło, że atak był odpowiedzią na rosyjskie naloty w Syrii.

 

„Szacuje się, że kilka tysięcy obywateli Federacji Rosyjskiej, głównie z azjatyckich i kaukaskich republik, walczyło na Bliskim Wschodzie po stronie Państwa Islamskiego. Eksperci oceniają, że około 2,4 tys. dołączyło do tej organizacji, wielu miało wrócić potajemnie do Rosji. Przed mistrzostwami rosyjskie służby postawiono w stan najwyższej gotowości, z wielu miast usunięto też obywateli m.in. Kirgizji”, podaje tvp.info.

 

Źródło: tvp.info

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie