5 lutego 2017

Niemiecki kontrwywiad odnotował wzmocnienie wpływów islamskich ekstremistów na terenie Saksonii. Mają pieniądze, pozyskują zwolenników, budują meczety – również w pobliżu granicy z Polską.

 

Urząd Ochrony Konstytucji (LFV), czyli agencja cywilnego kontrwywiadu, zwrócił uwagę na działalność niemieckiej odnogi Bractwa Muzułmańskiego – radykalnej organizacji dążącej do wprowadzenia prawa szariatu. O ustaleniach służb specjalnych poinformował dziennik „Die Welt”.

Według gazety, ugrupowanie ma do dyspozycji znaczne kwoty pieniędzy. Kupuje na terenie Saksonii nieruchomości, które służyć mają przybywającym masowo do Niemiec muzułmanom – na meczety i miejsca spotkań. Chodzi między innymi o Drezno, Lipsk i Goerlitz, położone przy granicy z Polską.

Celem Bractwa Muzułmańskiego jest wprowadzenie w Niemczech zasad szariatu – przypomniał Gordian Meyer-Plath, prezes LFV. Dodał, że radykalni muzułmanie nie uznają np. równości kobiet i mężczyzn ani innych zasad liberalnej demokracji zachodniej.

 

Bractwo Muzułmańskie to istniejąca od lat 20. minionego stulecia, potężna organizacja powstała w Egipcie. Przez obecne władze w Kairze uznawana jest za ugrupowanie terrorystyczne, jednak jeszcze niedawno – począwszy od 2011 roku – po obaleniu dyktatury Hosni Mubaraka, sprawowała przez krótki okres władzę w kraju nad Nilem.

 

Źródło: tvp.info/IAR

RoM

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie