6 kwietnia 2021

Izrael: Beniamin Netanjahu z misją stworzenia rządu

(Binjamin Netanjahu. Matty STERN / U.S. Embassy Jerusalem [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)])

Dotychczasowy premier Izraela otrzymał od prezydenta Reuwena Riwlina misję stworzenia nowego rządu. Po ostatnich wyborach taki scenariusz był spodziewany, choć reputacja polityka mocno upadła na skutek skandali korupcyjnych i niestabilności poprzednich koalicji.

 

Prezydent Izraela przyznał, że powierzenie misji tworzenia rządu Netanjahu nie było łatwą decyzją ze względu na toczące się przeciwko politykowi procesy korupcyjne.

 

Riwlin ocenił jednak, że żaden z przywódców politycznych nie ma realnej szansy na sformowanie większościowej koalicji. Jak mówił, decyzję w sprawie misji tworzenia rządu najchętniej oddałby parlamentowi, ale na to nie pozwala prawo.

 

Netanjahu miał zostać wskazany po konsultacjach z liderami partii zasiadających w Knesecie. Wynikło z nich, że dotychczasowy premier „ma odrobinę większą szansę stworzenia rządu” niż jego polityczni konkurenci.

 

Dotychczasowy premier Izreala, to z pewnością doświadczony gracz – stał na czele 27.,  32.,  33.  i 34. rządu Izraela i jest izraelskim politykiem najdłużej pełniącym tę funkcję. Zgoła odmienną kwestią jest zdolność tego lidera do utrzymania rządu do końca kadencji.

 

Źródło: naszdziennik.pl

MA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(5)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie