16 lipca 2021

Izrael zapowiada powrót do części obostrzeń. Zagrożeniem nowe warianty koronawirusa SARS-CoV-2

(fot. Obraz Mabatel z Pixabay )

Słynący z jednego z najwyższych poziomów wyszczepialności na świecie Izrael jeszcze daleki jest od powrotu do normalności. Kancelaria premiera Neftalego Beneta zapowiedziała powrót do niektórych obostrzeń w związku z rozprzestrzenianiem się nowych wariantów koronawirusa – delta i delta plus.

Plan opracowany przez premiera, ministra zdrowia i ministra gospodarki, musi zostać zatwierdzony przez rząd. Nowe przepisy zakładają dostęp do wydarzeń publicznych tylko dla osób w pełni zaszczepionych lub ze statusem ozdrowieńca. W imprezach w pomieszczeniach zamkniętych będzie mogło uczestniczyć nie więcej niż 100 osób.

Obecnie obowiązuje nakaz noszenia maseczek we wnętrzach lokali, od którego wyjątek stanowią chwile spożywania jedzenia i napojów. Pomysł powrotu do niektórych obostrzeń wynika z faktu pojawienia się bardziej zaraźliwego wariantu koronawirusa określanego jako Delta Plus. Poziom zakażeń wzrósł w Izraelu do ok. 600-750 dziennie.

W Izraelu ponad 85 proc. dorosłej populacji otrzymało dwie dawki szczepionki Pfizer/BioNTech. Jak informują przedstawiciele koncernu wraz z izraelskimi instytucjami medycznymi, szczepionka ma mniejszą skuteczność przeciw nowym wariantom w kontekście zakażeń, chroni natomiast przed ciężkim przebiegiem choroby i hospitalizacją.

Źródło: rmf24.pl
PR

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(13)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy