4 maja 2021

Jaki w Polsce będzie status homozwiązków błogosławionych w Niemczech? Rzecznik KEP unika jasnej odpowiedzi

Kościół w Niemczech na 10 maja 2021 roku zapowiada głośną akcję błogosławieństwa związków homoseksualnych. PCh24.pl chciało dowiedzieć się jak sprawę oceniają Polscy biskupi, jak zareagują i jaki status w Polsce będą miały błogosławione przez Niemców homozwiązki?

W pytaniu skierowanym do rzecznika Konferencji Episkopatu Polski oraz jego biura zapytaliśmy o stanowisko polskich biskupów w sprawie zapowiadanej w Niemczech na 10 maja akcji błogosławieństwa związków osób homoseksualnych. Pytaliśmy czy członkowie KEP wiedzą o planowanych w Niemczech wydarzeniach i jak je oceniają (m.in. w kontekście powszechności Kościoła katolickiego i zachowania jego nauczania)?

Byliśmy ciekawi czy polski Episkopat zamierza zabrać głos w tej sprawie i czy –  tak jak uczynili to katoliccy biskupi Ukrainy – doczekamy się napomnienia naszych zachodnich sąsiadów, a może przeciwnie – należy się spodziewać ze strony KEP milczącej zgody na niemieckie praktyki?

Chcieliśmy uzyskać informację na temat tego jak tego rodzaju błogosławieństwa udzielone w Niemczech będą interpretowane w Polsce. W tym jaki będzie w Kościele status Polaków, którzy w Niemczech „wyjazdowo” skorzystają z tego rodzaju błogosławieństwa i co z udzielaniem Komunii Św. osobom żyjących w tego rodzaju „pobłogosławionych” związkach? Zapytaliśmy też czy w Polsce rozważane jest wprowadzenie błogosławieństw związków homoseksualnych?

Nasze pytania nie doczekały się jasnej odpowiedzi. Biuro prasowe rzecznika KEP wskazało jedynie, że „w temacie dotyczącym niemieckiej inicjatywy Liebe gewinnt (Miłość zwycięża), zaplanowanej na 10 maja, prosimy zapoznać się z oficjalnym oświadczeniem przewodniczącego Konferencji Episkopatu Niemiec bp. Georga Bätzinga z dn. 28 kwietnia br., w którym dystansuje się on od tejże inicjatywy”.

„Bp Bätzing zauważa w oświadczeniu, że nie uważa akcji publicznych, takich jak te zaplanowane na 10 maja, za użyteczny znak lub drogę naprzód”- dodało Biuro Prasowe KEP kierując nas na stronę internetową Konferencji Episkopatu Niemiec, gdzie zamieszczono tekst wspomnianego oświadczenia. Tekst zresztą, który już wcześniej omówiliśmy na łamach PCh24.pl.

MA

Episkopat Niemiec ciepło o LGBT, ale dystansuje się od „politycznej” akcji błogosławienia par jednopłciowych

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(9)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie