6 kwietnia 2020

Jarosław Gowin podał się do dymisji! Powodem brak porozumienia w sprawie wyborów

(fot. Piotr Guzik/FORUM)

Minister nauki i szkolnictwa wyższego, lider Porozumienia i wicepremier Jarosław Gowin złożył dymisję. Jego decyzja – jak wyjaśnił – ma związek z tym, że nie udało mu się przekonać koalicjantów ze Zjednoczonej Prawicy do przesunięcia terminu wyborów prezydenckich.

 

Zdaniem Gowina głosowanie nie powinno odbyć się 10 maja z uwagi na epidemię koronawirusa. Będę namawiał polityków opozycji do poparcia zmian w Konstytucji, które pozwolą na wybory za dwa lata. To jedyna realna szansa na przełożenie wyborów – mówił.

 

Rezygnacja Jarosława Gowina dotyczy zarówno teki wiceministra jak i stanowiska szefa MNiSW. Porozumienie pozostanie jednak w rządzie Zjednoczonej Prawicy, bo wybory parlamentarne nie wchodzą obecnie w grę – a taki scenariusz byłby naturalną konsekwencją rządu mniejszościowego. 

Porozumienie pozostaje częścią Zjednoczonej Prawicy – wyjaśnił Gowin.

 

Polityk nadal będzie w parlamencie szefem Porozumienia. Wiceministrem może zostać Jadwiga Emilewicz. – Rekomendowaliśmy na funkcję wicepremiera Jadwigę Emilewicz – poinformował polityk. – Myślę, że możemy powiedzieć, że ta decyzja spotkała się z życzliwym przyjęciem – dodał.

 

Źródło: TVP Info

TK

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie