14 czerwca 2021

Jest akt oskarżenia przeciwko Michałowi Sz., który mówi o sobie „Margot”. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia

(Na zdjęciu: Michał Sz. (cały na czarno). FOT.: Fundacja Pro Tv/YouTube)

„Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Michałowi Sz. (mężczyźnie, który twierdzi, że jest kobietą i mówi o sobie „Margot”) w sprawie ataku na działacza fundacji pro-life oraz zniszczenia ciężarówki należącej do fundacji antyaborcyjnej, do czego doszło w czerwcu 2020 roku”, informuje serwis tvp.info. Mężczyźnie grozi do pięciu lat więzienia.

Michałowi Sz. zarzuca się popełnienie czynu chuligańskiego polegającego na udziale w zbiegowisku, brutalnym zaatakowaniu działacza fundacji pro life oraz niszczeniu mienia należącego do fundacji pro-life”.

Michał S. został oskarżony o to, że 27 czerwca 2020 r. w Warszawie przy ul. Wilczej brał udział w zbiegowisku, którego uczestnicy wspólnymi siłami dopuścili się gwałtownego zamachu na dwóch mężczyzn oraz mienie w postaci samochodu należącego do fundacji. Michał S., co ustalono w toku śledztwa dokonał wspólnie i w porozumieniu z dotychczas nieustalonymi osobami uszkodzenia ww. samochodu poprzez przebicie dwóch opon, pocięcie plandeki, urwanie lusterka, oderwanie tablicy rejestracyjnej, uszkodzenie kamery cofania – powiedziała w rozmowie z portalem tvp.info rzecznik warszawskiej prokuratury okręgowej prok. Aleksandra Skrzyniarz.

Wesprzyj nas już teraz!

Wartość wyrządzonej szkody określono na kwotę przekraczającą 6 tys. zł. Ze zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego wynika też, że Sz. „dokonał napaści na wolontariusza fundacji, w wyniku czego pokrzywdzony doznał obrażeń ciała skutkujących rozstrojem zdrowia na okres nieprzekraczający siedmiu dni”.

Michałowi Sz. grozi kara pozbawienia wolności do lat pięciu.

 

Źródło: tvp.info

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(7)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie