27 czerwca 2012

Jest niebezpiecznie?

(fot. tomskdive/scx.hi)

Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego podjął wraz z premierem decyzję o wprowadzeniu w Polsce pierwszego stopnia zagrożenia terrorystycznego. Reakcja rządu związana jest z odkryciem na tratwie płynącej Bugiem materiałów wybuchowych z zapalnikami wojskowymi, a także telefonu z kartą sim oraz zdjęciem Stadionu Narodowego i planem Warszawy. Informacje, które od kilku godzin krążą w internecie zostały potwierdzono oficjalnie.

 

MSW podkreśla, że jest to pierwszy istotny sygnał podczas Euro 2012, który dotyczy możliwości wystąpienia zdarzenia o charakterze terrorystycznym. – Po przeanalizowaniu sprawy stwierdzono, że nie istnieje zagrożenie dla bezpieczeństwa osób lub miejsc w Polsce. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że jest to pierwszy tego typu istotny sygnał podczas Euro 2012 dotyczący możliwości wystąpienia zdarzenia o charakterze terrorystycznym, zdecydowano o wprowadzeniu pierwszego stopnia alarmowego w czterostopniowej skali – tłumaczy rzecznik MSW Małgorzata Woźniak.

 

Pierwszy stopień alarmowy wprowadza się w przypadku uzyskania informacji o możliwości wystąpienia zdarzenia o charakterze terrorystycznym lub innego zdarzenia, którego rodzaj i zakres jest trudny do przewidzenia.

 

Źródło:niezalezna.pl

pam

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie