6 września 2020

Jeszcze ostrzejsza cenzura? Od października wchodzi w życie nowy regulamin Facebooka

(Mark Zuckerberg, główny twórca serwisu społecznościowego Facebook i jego obecny dyrektor generalny. FOT.:Anthony Quintano from Westminster,United States/CC BY (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0))

Zgodnie z nowym regulaminem Facebooka serwis będzie mógł usunąć każdą treść. Dowolną. Wystarczy, że uzna ją za… problematyczną. I tyle.

 

Usunięcie posta lub ograniczenie dostępu do niego jeszcze nigdy nie były dla Facebooka tak proste. Teraz wystarczy uznać, że dany materiał naraża serwis na skutki prawne lub regulacyjne – wynika z doniesień antyweb.pl.

 

„Facebook wprowadza cenzurę. Nie da się tego inaczej opisać. Nowy regulamin, który zacznie obowiązywać od października to skok na wolność słowa” – pisze Dawid Pacholczyk.

 

„Tu nie ma konkretnych ram czy zasad na bazie jakich takie postępowanie się będzie odbywać. Tu nawet nie ma wymogu potwierdzenia, że dany post faktycznie wygenerują jakiś problem. Nie podoba się? To się żegnamy” – zauważa publicysta odnosząc się do tekstu nowego regulaminu.

 

 

Źródło: antyweb.pl / tvp.info

MWł

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie