20 października 2021

Jeszcze więcej kuriozalnych restrykcji i obostrzeń. Tak władze Estonii chcą „zachęcić” do szczepień przeciw COVID-19

(fot. Pixabay)

Certyfikat zaszczepienia lub przebycia choroby będą jedynymi przepustkami, aby wejść do miejsc publicznych. Rząd Estonii podjął decyzję o zaostrzeniu restrykcji związanych z tzw. pandemią koronawirusa. Decyzja ta ma „zachęcić” obywateli do przyjęcia tzw. szczepionki przeciw COVID-19.

Jak tłumaczyła we wtorek premier Estonii Kaja Kallas, decyzja ta jest efektem totalnego przeciążenia szpitali, w których większość miejsc, według oficjalnych danych, zajmują osoby niezaszczepione przeciw COVID-19.

W związku z tym władze zdecydowały, że jedynymi dokumentami upoważniającym obywateli do wejścia do miejsc publicznych będą certyfikat zaszczepienia lub przebycia choroby. Negatywny wynik testu nie będzie dawał takiej możliwości jak miało to miejsce dotychczas.

Wesprzyj nas już teraz!

Wzmożona segregacja obywateli będzie obowiązywać m.in. w placówkach i ośrodkach kulturowych, edukacyjnych, rozrywkowych, sportowych etc.

Nowe restrykcje mają wejść w życie w poniedziałek i obowiązywać przez okres blisko trzech miesięcy. Rząd Estonii liczy na to, że „zmobilizują” one niezaszczepionych do przyjęcia tzw. szczepionki.

 

Źródło: rmf24.pl

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(8)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez