6 kwietnia 2021

Joe Biden z przesłaniem wielkanocnym. Towarzyszył mu…królik w maseczce

(fot. YouTube / NBC News)

5 kwietnia prezydent Stanów Zjednoczonych zwrócił się do narodu ze specjalnym orędziem z okazji Świąt Wielkanocnych. W przemówieniu dominowały wątki sanitarne, a przesłanie ograniczyło się do budowania szczepionkowego entuzjazmu.

Na samym początku przemówienia Joe Biden podziękował pracownikom instytucji rządowych dostarczających szczepionki do „najodleglejszych zakątków kraju”. Następnie, Biden zwrócił się z przesłaniem do wszystkich Amerykanów.

 

Wielkanoc to święto radości, podczas którego celebrujemy Zmartwychwstanie i Odrodzenie (…) w tym roku ponownie spędzamy je z dala od rodziny, najbliższych, przeżywając radość z dala od naszych wspólnot wyznaniowych. Pismo mówi, że „płacz przychodzi z wieczora, a rankiem okrzyki radości” (Ps 30, 5). Podczas tegorocznego świętowania, wiemy, że długo wyczekiwany świt już prawie nadszedł – mówił.

 

Prezydent Stanów Zjednoczonych podkreślił konieczność odbudowy kraju po koronawirusie, przekonując, że „dzięki wierze, nadziei i miłości” wszystko jest możliwe. – Niech Bóg błogosławi Amerykę, jej wojska i Zajączka wielkanocnego – zakończył wypowiedź, w której ani razu nie padło słowo „Chrystus”.

 

Prezydentowi, oprócz małżonki towarzyszyła groteskowa i komiczna postać zajączka wielkanocnego ubranego w… maskę.

 

Źródło: YouTube / NBC News

PR

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(19)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy