3 maja 2021

Johnson and Johnson jak Astra Zeneca. Dania rezygnuje z preparatów z powodu skutków ubocznych

(Fot. Pixabay)

Duńczycy nie będą szczepieni preparatem Johnson&Johnson, który podczas ostatniego weekendu serwowany był w polskich miastach wszystkim zainteresowanym. Powodem są – podobnie jak w przypadku produktu firmy Astra Zeneca – przypadki zakrzepów.

 

„Duńskie media, w tym tabloid „BT”, donoszą w poniedziałek 3 maja, że władze Danii podjęły decyzję o wykluczeniu preparatu Johnson&Johnson z programu szczepień przeciwko koronawirusowi. Powodem mają być przypadki zakrzepów, potencjalnie związane ze szczepionką” – czytamy na portalu wprost.pl.

To na razie informacja nieoficjalna, która według tych doniesień, ma zostać potwierdzona w najbliższym czasie.

Powodem decyzji jest występowanie „bardzo rzadkich” przypadków zakrzepów oraz niskiego poziomu płytek krwi – to efekt podobny do notowanego u niektórych „wyszczepionych” specyfikiem Astra Zeneca. Z tego właśnie powodu władze w Kopenhadze wycofały się z podawania Duńczykom produktu AZ.

Polskie władze zachęcały do przyjmowania szczepionek Johnson & Johnson podczas masowej akcji „zaszczep się w majówkę”, prowadzonej w dniach 1-3 bm.

 

Źródło: Wprost.pl

RoM

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(16)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy