1 maja 2021

Kanada: dręczony przez służby sanitarne pastor polskiego pochodzenia zagrożony aresztem

(fot. Artur Pawlowski TV)

Kanadyjski pastor polskiego pochodzenia, Artur Pawlowski z Calgary otrzymał nakaz pozwalający urzędnikom na zrobienie „wszystkiego, co konieczne” w celu aresztowania każdego, kto utrudni urzędnikom inspekcję zboru. Wcześniej służby dwukrotnie nachodziły jego wspólnotę – zawsze w czasie modlitw.

Artur Pawlowski, pastor The Cave of Adullam Church w Calgary (Alberta) zdobył rozgłos dzięki nagraniu, podczas którego skutecznie sprzeciwił się inspekcji zboru w czasie Wielkanocy. Nazywając policjantów i urzędniczkę podającą się za „inspektora sanitarnego” Nazistami i Gestapowcami nie pozwolił grupie na wejście do budynku. W podobny sposób zatrzymał bezprawną interwencję w sobotę, 24 kwietnia.

Jeżeli takie coś ujdzie im na sucho, będą mogli przyjść wszędzie i po każdego. Ludzie tego nie rozumieją, myślą że to rodzaj jakiejś gry. Myślicie, że oni robią to dla waszego zdrowia? Mogli przyjść w każdy dzień tygodnia, mogli zadzwonić, umówić się na spotkanie, powiedzieć „chcielibyśmy przeprowadzić inspekcję sanitarną twojego kościoła”. Ale nie! Oni zawsze przychodzą w trakcie nabożeństw – mówił na filmie, nagrywanym podczas interwencji.

Na odchodne zawsze mówił funkcjonariuszom, żeby nie wracali, dopóki nie pokażą nakazu przeszukania. I w istocie, pastorowi został dostarczony nakaz sądowy, upoważniający każdego funkcjonariusza do niezapowiadanej kontroli budynku od 8.00 do 20.00, w każdy dzień tygodnia, niezależnie od odbywających się w nim wydarzeń.

Co więcej, każdy funkcjonariusz „jest upoważniony do podjęcia wszelkich niezbędnych środków w celu przeprowadzenia aresztowania, w tym do użycia siły koniecznej by dokonać aresztowania”. W odpowiedzi na działania sądu powstała strona SaveArtur.com, gdzie zbierane są środki na opłacenie kosztów procesu i uczynienie „wszystkiego, co w naszej mocy, aby uratować pastora Artura”.

Źródło: lifesitenews.com
PR

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(29)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy