15 czerwca 2012

Kanada: przeszło drugie czytanie ustawy o „transseksualizmie”

(fot. Miraceti/commons/creative/GNU)

Portal LifeSiteNews.com opublikował na swojej stronie nazwiska 15. konserwatywnych polityków, którzy przyczynili się do przyjęcia w drugim czytaniu skandalicznej ustawy o transseksualizmie. 


Ustawa C-279 przewiduje nowelizację kanadyjskiej ustawy o prawach człowieka oraz kodeksu karnego. Przewiduje ona szczególny charakter ochrony prawnej dla tzw. transseksualistów, tj. osób, które choć np. urodziły się mężczyznami, twierdzą że są kobietami.

 

Ustawa wprowadza nową definicję płci jako „konstruktu społecznego”. Innymi słowy nie ma znaczenia płeć biologiczna, tylko to, co o sobie sądzi dana osoba.

 

Inicjatorem projektu jest Randall Garrison. Ustawa została przekazana do Stałego Komitetu ds. Sprawiedliwości i Praw Człowieka. By mogła stać się obowiązującym prawem musi być trzeci raz zaakceptowana przez niższą Izbę parlamentu i Senat.

 

Źródło: LSN.com, AS.

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie