14 sierpnia 2020

Kanadyjska cywilizacja śmierci: znaczący odsetek eutanazji z powodu samotności i izolacji

(źródło: pixabay.com)

Według rocznego raportu rządu kanadyjskiego dotyczącego „medycznej pomocy w umieraniu” dotyczącego 2019 roku, wśród 5631 Kanadyjczyków poddanych wówczas eutanazji aż 13.7 procent zginęło z powodu izolacji lub samotności. To 771 osób. Oznacza to, że średnio co miesiąc ginie z tego powodu 64 osoby, a dziennie – 2 osoby – zauważa prawnik Wesley Smith.   

 

Wśród innych przyczyn eutanazji znalazły się: utrata zdolności angażowania się w przyjemne działania, trudność w wykonywaniu obowiązków dnia codziennego, niewystarczająca kontrola bólu (lub obawa o to); utrata godności; a nawet uznawanie się za ciężar dla bliskich i opiekunów.

 

Tymczasem w Kanadzie trwają prace nad dalszym poszerzeniem (!) prawa do eutanazji. Ponadto w Ontario lekarz odmawiający wykonania eutanazji naraża się na problemy dyscyplinarne.

Oto pełna realizacja tego, co święty Jan Paweł II określił mianem cywilizacji śmierci.

 

Źródło: lifenews.com

mjend

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie